Oprócz tego
udało mi się poznać kilka osób z poznańskiego oddziału, co jest dla mnie również wartością dodaną wyjazdu.
Sam wykład był nieco wzbogaconą wersją z Torunia, jednak autor poruszył kilka wątków na temat których rozmawialiśmy w Toruniu i potem drogą mailową rozwiewając szereg moich wątpliwości. A po wykładzie była również okazja popodziwiać część bogatych zbiorów i porozmawiać na różne tematy :)
Słowem wprowadzenia autor przypomniał I część swojego wykładu, po czym przeszedł do opisu sytuacji mennictwa imperium romanum od kryzysu III wieku, do upadku. Wykład był zilustrowany ogromną ilością zdjęć różnego rodzaju fałszerstw i naśladownictw dzięki czemu uczestnicy mieli okazję zapoznać się z szeroką gamą przykładów jak fałszowano i jak udane były niektóre naśladownictwa (a jak nieudane inne).
Słowem wykład bardzo udany, może odrobinę zabrakło czasu po nim, ale myślę, że jeszcze nieraz będzie okazja to nadrobić :)
Np...za dwa tygodnie! Gdyż już wtedy odbędzie się konferencja z okazji jubileuszu poznańskiego oddziału PTN (głównie z zakresu średniowiecznego mennictwa w Wielkopolsce :):) ). Tematy już wkrótce - śledźcie informacje, bo z pewnością warto będzie się pojawić. Dziś zdradzę tylko, że wśród prelegentów będą: prof. Witold Garbaczewski i Zbigniew Bartkowiak. ;)
A żeby jakoś miło podsumować posta zgodnie z tematem prelekcji mały locik, na który oczekuję :)
Ale spokojnie, zanim o nich to będzie trochę o mennicy poznańskiej ;)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz